Terminale do płacenia kartą – jakie korzyści?

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie terminali do płacenia karta. Wiąże się to z powszechnym dostępem do kart płatniczych. Jednak posiadanie w firmie terminala płatniczego ma też inne korzyści.

Wprowadzenie terminala do płacenia kartą to usługa mająca na celu ułatwienie klientom płatności za zakupy czy usługi. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przy kasie sięga po kartę płatniczą. Płacenie gotówką wymaga noszenia portfela lub jakiejś saszetki, jeśli nie mamy kieszeni. Ponadto przy mniejszych zakupach często trzeba mieć przy sobie drobne, bo kasjer nie ma jak wydać z większych nominałów. Problem z gotówką jest również taki, że skądś trzeba ją pobrać. Pomijając osoby, które dostają zasiłki czy emerytury za pośrednictwem poczty do domu, większość osób pieniądze ma ulokowane na kontach bankowych. Aby je wypłacić konieczne jest znalezienie placówki banku z okienkiem kasowym lub bankomatu. A to czasem gonitwa przez pół miasta. Największą korzyścią z wprowadzenia terminalu do płacenia kartą jest w tej sytuacji zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności biznesu, a co za tym idzie zwiększenie liczby klientów. Te osoby, które nie mają przy sobie gotówki tylko kartę i chcą tą kartą zapłacić za zakupy czy usługi udadzą się więc do punktu, który taką płatność oferuje.

Prosta i szybka obsługa

Terminale do płacenia kartą znacznie usprawniają transakcję płatniczą. Nie ma konieczności wyliczania gotówki przy kasie. I to zarówno po stronie klienta, jak i kasjera, który musi wydać resztę. Biorąc pod uwagę, że głównie w sklepach, wiele cen ma końcówki groszowe to wyszukiwanie tak zwanych miedziaków bywa często dość kłopotliwe. Płatność karta odbywa się w kilku prostych krokach, w których nic nie trzeba wyliczać, ani martwić się o zgadzającą się resztę. Osoba obsługująca płatność po stronie firmy jedynie wprowadza do terminala kwotę płatności, a następnie klient autoryzuje transakcję kodem PIN lub podpisem. Bank transakcję potwierdza lub odrzuca, drukowane jest potwierdzenie i to wszystko.

System raportuje i nie robi manka

Wprowadzenie terminala ma też tą dodatkową korzyść, że urządzenie działa na systemie wspierającym sprzedaż. System ten zintegrowany jest z innymi urządzeniami, jak kasa fiskalna, czytnik kodów, drukarki, dzięki czemu możemy stworzyć w pełni zintegrowane stanowisko kasowe. Połączenie wielu urządzeń w jednym systemie ma ten plus, że różne elementy działania biznesu są ze sobą zestawiane z punktu widzenia sprzedażowego. W raporcie są informacje o tym, jakie produkty są najchętniej wybierane przez klientów, jakich sprzedało się najwięcej i trzeba zamówić, z czego zrezygnować. W restauracji np. po ilości napiwków wprowadzonych do systemu można ocenić pracę osób obsługujących klienta, a po godzinach zakupu konkretnych dań uaktualnić kartę menu. System ma jeszcze jedną zaletę. Nie robi manka na kasie. Z karty ściągana dokładnie taka kwota, jaka została wprowadzona do terminala, w związku z czym nie ma ryzyka, że zostanie przyjęta od klienta zbyt mała lub zbyt duża kwota.

 

Petrys

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *