Jak profesjonalnie oprawiać dokumenty ?

Pozytywne pierwsze wrażenie jest bardzo ważnie w kontaktach biznesowych. To jak zaprezentujemy naszą firmę klientowi  będzie miało ogromny wpływ na dalszą współpracę. Przedstawiając potencjalnemu współpracownikowi umowy, katalogi, zebrane dane, czy certyfikaty należy zwrócić uwagę na estetykę wyżej wymienionych dokumentów. Do schludnego, a przede wszystkim skutecznego zabezpieczenia arkuszy służy wiele artykułów biurowych.

Zrób to sam !

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie pliku dokumentów jest użycie wsuwanej listwy. W sytuacji, gdy nagła sytuacja zaskoczy nas w biurze i zaraz po wydrukowaniu dokumentów będziemy musieli dostarczyć je szefowi podczas trwania bardzo ważnej konferencji użycie jej będzie rozwiązaniem idealnym.  Wystarczy tylko ułożyć równo wszystkie kartki, nałożyć na nie przeźroczystą okładkę, dopełnić kolorową, sztywną kartką pełniącą funkcję ostatniej strony i spiąć listwą. Szybko, stylowo i starannie- potrójne „s” może być Twoim kluczem do profesjonalnego oprawienia dokumentów.

Pomóż sobie maszyną  !

Bindowanie to technika polegająca na łączeniu luźnych kartek za pomocą specjalnego, plastikowego łącznika. Maszyna wykonuje odpowiednie otwory i spina ze sobą arkusze. Można wyróżnić  trzy najpopularniejsze sposoby na użycie tego artykułu biurowego.

  • Bindowanie grzbietami- polega na łączeniu kartek grzbietami plastikowymi. Niewątpliwym atutem tego sposobu jest możliwość późniejszego rozłączenia kartek, by dodać kolejne strony. Ważne jest również to, że tak połączony dokument można swobodnie rozkładać na prosto, co umożliwia kserowanie wybranych stron.
  • Bindowanie kanałowe- jest to metoda pozwalająca pozostawić kartki w stanie niemal całkowicie nienaruszonym, nie są ani klejone, ani dziurawione. Zaciska się je

w specjalnym metalowym kanale, co sprawia, że oprawiony dokument jest sztywny.

  • Bindowanie termiczne- ten sposób trwale łączy dokumenty, co może być zarówno jego zaletą, jak i wadą. Równo ustawione arkusze układa się w maszynie, a specjalny klej pod wpływem ciepła scala je w estetyczną, elegancką całość.

Gdy nie chcemy, aby nasz dokument stracił kolory, był zabezpieczony przed zalaniem, pozostał sztywny i trwały możemy zastanowić się nad zakupem artykułu biurowego służącego do laminacji. Arkusz układa się pomiędzy dwie folie, rozgrzewa i zaciska. Kartka pokrywa się trwałym celofanem. Najczęściej tak oprawia się instrukcje, tablice informacyjne, legitymacje oraz identyfikatory.

Każda profesjonalna instytucja tworząc swoją pozycję na rynku powinna dbać o wizerunek dokumentów. Dobrym rozwiązaniem, może być oprawienie wydrukowanych arkuszy specjalnie stworzoną do tego celu stroną okładkową zawierającą elementy systemu identyfikacji wizualnej firmy takimi jak logo, symbole oraz kolory. Do zachowania estetyki i trwałości dokumentów możemy wykorzystać wiele dostępnych na rynku artykułów biurowych. Należy zastanowić się jaka metoda będzie w danym przypadku najskuteczniejsza i dopasować oprawę do wymagań klienta.

 

 

Petrys

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *