Jaki klej gorący do garażu?

Pistolet do klejenia na gorąco jest przydatny do naprawy wielu drobnych sprzętów w domu. Gorący klej znajduje również zastosowanie w przemyśle. Bardzo przydatny jest także przy pracach w garażu czy warsztacie. Jego użycie sprawia, że można uniknąć niepotrzebnego bałaganu i znacznie szybciej niż korzystając z tradycyjnego kleju solidnie skleić potrzebne elementy. Jest to praktyczne i wielozadaniowe narzędzie, które może być stosowane przez profesjonalistów i amatorów. Dzięki wykorzystaniu pistoletu do klejenia można zaoszczędzić klej i uniknąć zabrudzeń.

Stosowanie gorącego kleju w garażu

Klej gorący można stosować przy użyciu specjalnego pistoletu. Wykorzystują go osoby zajmujące się aranżacją wnętrz czy też artyści. Najczęściej jednak posługują się nim osoby pracujące w warsztacie czy po prostu wykonujące prace w garażu. Do głównych zalet tego narzędzia można zaliczyć nieskomplikowaną budowę czy łatwość obsługi.

Chociaż jego stosowanie jest coraz bardziej popularne warto wiedzieć, że istnieją materiały, których klejenie na gorąco nie jest możliwe. Należą do nich gips, płyty gipsowe czy pochodnie. Z kolei takie materiały jak drewno, metal, papier czy plastik jak najbardziej nadają się do tego, aby do ich sklejenia wykorzystać gorący klej. Pistolet do klejenia na gorąco zaopatrzony jest w specjalną grzałkę, która nagrzewa umieszczony w pistolecie klej do odpowiedniej temperatury, co sprawia, że zamienia się on w gorące spoiwo gotowe do natychmiastowego zastosowania. Po rozprowadzeniu go na właściwej powierzchni klej momentalnie zasycha tworząc trwałe i odporne na uszkodzenia spoiwo.

Za pomocą pistoletu z klejem na gorąco można kleić przewody elektryczne czy telefoniczne. Przydatny będzie też przy naprawie mebli, do fugowania, uszczelniania czy klejenia opakowań. Gorący klej idealnie nadaje się również do przyklejania paneli podłogowych czy płytek ceramicznych, a nawet wykonywania różnego rodzaju ozdób.

Jakiego pistoletu najlepiej użyć?

Pistolet do klejenia na gorąco jest bardzo poręczny, nie powoduje zmęczenia rąk i pozwala manewrować nim podczas klejenia. Najbardziej wygodne do zastosowania w garażu są zdecydowanie pistolety bezprzewodowe. Działają one na akumulatory, których niezbędne jest naładowanie przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy z ich wykorzystaniem. Jeśli  pistolet do klejenia na gorąco jest potrzebny do stosowania poza domem również najlepiej wybrać właśnie ten z akumulatorem.  Zaopatrzenie się w pistolet wykorzystujący gorący klej, który jest przewodowy jest nieco mniej komfortowe, ponieważ kabel może ograniczać pracę.

Trzeba więc pamiętać, aby zaopatrzyć się w taki pistolet, który posiada najdłuższy kabel. Dodatkową wygodę użytkowania pistoletów z gorącym klejem zapewniają podpory, na które można odłożyć urządzenie na przykład w trakcie przerwy. Klej gorący można nakładać na kilka sposobów. Zależy to od tego co trzeba skleić. Można na przykład nakładać go w formie pasków, ale też jako cienkie nitki czy punkty.

Artykuł powstał we współpracy z Buehnen.pl.

 

Petrys

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *